Čím vybavit školáka

Máte doma prvňáčka, který nervózně odpočítává dny do prvního zvonění? Nebo již staršího školáka, který se těší na nové zážitky a kamarády? První školní den je událost nejen pro něj, ale i pro celou rodinu. 

Batoh nebo aktovka?

Dnešní výrobci nabízejí velké množství kvalitních batohů a aktovek a v podstatě nezáleží, jaké provedení zvolíte. Dbejte ale v obou případech na ergonomická záda, lehkost a dostatek reflexních prvků. Vyplatí se i šikovné rozmístění komor a zaručeně správné rozložení nákladu. Dbejte na to, aby váha batohu či aktovky nepřesáhla 10% váhy dítěte.

Samozřejmostí v penálu prvňáčka jsou:

• tužky, guma, ořezávátko

• nůžky s kulatou špičkou

• pravítko s délkou 20 centimetrů

• nezapomínejte ani na pastelky – oblíbené silnější „trojhránky,“ jsou skvělou volbou. Nelámou se a jejich tvar je ideální pro pohodlný úchyt.

 pokud si lámete hlavu s perem, nerozpakujte se zeptat paní učitelky

Kufřík s poklady shánět nemusíte

Výtvarné potřeby kupujeme z prostředků třídních fondů podle toho, co skutečně na kterou činnost se žáky potřebujeme. Nemusíte si tedy lámat hlavu s typem modelíny nebo kulatostí štětců. Navíc budou mít všichni žáci k dispozici stejné pomůcky.

Jedno nebo dvě patra? Jak zvolit správný penál

Důležitý parťák školáka je bezesporu penál. Existuje mnoho variant i motivů. Který penál se ale hodí pro prvňáčka? Oblíbené jsou jednopatrové penály s klopou – disponují odklápěcí částí, zpravidla na pastelky či fixy. Vícepatrové penály umožní praktické rozmístění a přehled o pomůckách. Necháme samozřejmě vás i žáky vybrat penál, který se jim opravdu líbí, jen prosíme o zvážení prostorných pouzder. Pro malé školáky ale nejsou dobrou volbou – rychlý přehled o psacích potřebách není zaručen. Jistě si sami pamatujete, že vytoužený penál nebo batoh prvňáčkovi usnadní krok do úplně nového světa :)

Co dál?

Zdravou dobrotu lze schovat do ubrousků i do boxů. A nezapomínejte na pitný režim!